Solistja kosovare do të performoj përkrahë solistes me famë botërore Sophie Koch

28 Maj, 2019 - 10:44 pm

Elbenita Kajtazi është solistja e re nga Kosova e cila do të jetë pjesë e operes Der Rosenkavalier. Operë në të cilën do të ngjitet në skenë se bashku me mezosopranojen botërore Sophie Koch, ketë e ka konfirmuar vetë solistja përmes një statusi në rrjetin social Facebook.

“Tashmë e konfirmuar, mezosopranoja e mirënjohur në të gjithë botën Sophie Koch do luaj rolin e Octavian dhe unë jam e stërlumtur ta ndaj skenën me një këngëtare të tillë nga e cila do kem rastin të mësoj shumë, dhe të këndoj duetin e mirënjohur nga opera Der Rosenkavalie”, është shprehur Kajtazi. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme