‘Sonte gjithçka ndahet n’gjysmë, përveç dhimbjes’ (VIDEO)

20 Dhjetor, 2021 - 11:45 pm

Grupi Marigona është dashuria e plot gjeneratave në Kosovë.

Këngët e këtij grupi edhe sot dëgjohen me ëndje, anipse grupi ndër vite është më pasiv në krijimin e muzikës dhe melodive të reja.

Secili prej nesh e kemi dëgjuar në një kohë ose tjetrën Grupin Marigona. “Sonte”, mbetet një prej hiteve të këtij grupi që i ka mbijetuar kohës.

Më poshtë KultPlus ua risjell tekstin dhe videon kësaj kënge:

Sonte gjithqka ndahet n’gjysmë përveq dhimbjes
Sonte asgjë s’është e lehtë përveq ikjes
Sonte kujt dorën ia mban, kujt ne vesh i flet
Puthja jote nesër kend e pret e kend me vonë e vret

Ref:

Nëse emrin tënd çdo natë e thërras dhe për ty flas
S’do t’thotë se ty të du
Nëse netët pa ty vijnë e shkojnë, do t’mundem une pa ty
Kur ti mundesh pa mu.

Sot kujtimet fund nuk kanë as s’du ti harroj
Ndoshta nesër kot do t’qan,ndoshta veq ëndërroj
Se fshehtësi ishe për mu, këtë unë tash e di
Do t’provoj pa ty me jetu, do t’lutem në vetmi./
Kultplus.com

Të fundit

Të ngjajshme