Sonte nata e parë gjysmëfinale e Eurovision, Ronela Hajati performon e para

10 Maj, 2022 - 10:33 am

Sonte mbahet nata e parë gjysmëfinale e festivalit evropian, “Eurovision Song Contest 2022”.

Ronela Hajati do ta përfaqësojë Shqipërinë këtë vit me këngën “Sekret” dhe do të performojë sonte e para në renditje.

Në natën e parë gjysmëfinale do performojnë 17 shtete.

Faqja zyrtare e Eurovisionit në Instagram ka publikuar listën e vendeve që do dalin sonte në skenën madhështore të Eurovisionit.

Më 12 maj mbahet nata e dytë gjysmëfinale. Finalja e madhe mbahet më 14 maj./ KultPlus.com

Të ngjajshme