Spanja ka zgjedhur këngën përfaqësuese për Eurovision (VIDEO)

31 Janar, 2020 - 3:00 pm

Spanja është bërë shteti i dytë pas Shqipërisë që ka zgjedhur këngën përfaqësuese për Eurovision 2020, shkruan KultPlus.

Blas Cantó me këngën “Universo” do të ketë nderin të prezantojë shtetin e tij në këtë garë të madhe.

Deri në muajin prill do të dihen gati shumica e këngëve pjesëmarrëse në Eurovizion dhe garat pritet si zakonisht të jetë e fortë.

Eurovizioni i 65-të me radhë do të mbahet me 12,14 dhe 16 maj të këtij viti në Roterdam të Holandës.

Kujtojmë që përfaqësuesja shqiptare në Eurovizionin e vitit 2020 është Arilena Ara me këngën “Shaj”. / KultPlus.com

Të ngjajshme