Suhareka anulon koncertin ‘Diafest’ pas aksidentit me dy të vdekur

2 Gusht, 2018 - 9:18 pm

Komuna e Suharekës ka anuluar koncertin “Diafest”, i cili do të mbahej sonte në qytetin e Suharekës për nder të mërgimtarëve të kësaj komune, shkruan KultPlus.

Kryetari Bali Muharremaj ka anuluar koncertin për shkak të aksidentit në fshatin Mushtisht, ku humbën jetën dy persona.

“Komuna e Suharekës, po përjeton çaste jo të mira këto ditë. Raste jo të këndshme po ndodhin, sidomos raste tragjike në komunikacion ku po humbin jetën qytetarët tanë. Sot edhe një rast i rëndë tragjik në komunikacion, ku humbën jetën dy të rinj nga fshati Mushtisht i Suharekës. Ky rast ka prekur rënd kryetarin e Komunës z. Bali Muharremaj, i cili ka anuluar koncertin e sotëm që ishte i planifikuar të mbahej në kuadër të aktiviteteve për mërgimtarët tanë, Diafest. Dhashtë zoti të mbetet i fundit!” thuhet në postimin e Komunës së Suharekës në faqen zyrtare në “Facebook”.

Personat e vdekur janë të moshës 33 dhe 38 vjeç dhe janë nga një familje ka njoftuar Policia e Kosovës.
Ky koncerti ishte anuluar po ashtu edhe ditë më parë në shenjë respekti ndaj regjisorit Bekim Lumi dhe shkrimtarit Ragip Sylaj. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme