“Do të doja çka s’do doja, të bëj sonte me ty” (VIDEO)

19 Mars, 2018 - 3:20 pm

Naser Berisha është një këngëtar i njohur, i cili numëron jo pak këngë hite gjatë karrierës së tij muzikore, shkruan KultPlus.

Këngët e tij për shumë vite i kanë rezistuar kohës. Disa nga këngët e tij janë të punuara edhe me videoklipe. Sot po ju sjellim një nga këngët më të njohura të tij “Do të doja”.KultPlus ju sjellë videoklipin dhe tekstin e kësaj kënge./ KultPlus.com

Do të doja që sonte flokët e tua
te shtrihen mbi jastëkun tim
do te doja qe sonte ta shijosh romantiken
Nën dritën e qiririt tim
do të doja që sonte ta shijosh romantiken
Nën dritën e qiririt tim

Do te doja qe sonte t’kem pranë vetes
do te doja sonte t’jem me ty
do të doja që kjo nate pa fund të na takoj
vetëm mua .. mua dhe ty
do te doja qe kjo natë pa fund te na takoj
vetëm mua .. mua dhe ty

Dhe do të doja çka s’do doja
të bëj sonte me ty
qe ne rrugën e gjatë të aventurave tua
unë të jem i pari njeri
që në rrugën e gjate të avanturave tua
unë të jem i pari njeri

Kur Premierës i erdhi fundi
Dhe mëngjesi filloj të agoj
me puthe një herë ne faqe më the
“këtë nate kurrë s’do ta harroj”
me puthe një herë ne faqe e më the
“këtë natë kurrë s’do ta harroj”
më vjen mirë që ma besove
këtë gjë kaq me rendësi
qe nga sonte me mua e dashura ime
ti hyrë ne boten plot dashuri
qe nga sonte me mua e dashura ime
ti hyrë ne boten plot dashuri

Do te doja çka s`do doja
të bëj sonte me ty
që në rrugën e gjatë të aventurave tua
und të jem i pari njeri
që në rrugën e gjatë të aventurave tua
und të jem i pari njeri

Të fundit

Të ngjajshme