займ на карту онлайн потребительский кредит

“Të ndjej të huaj” (VIDEO)

20 Shkurt, 2018 - 5:00 pm

Ledina Çelo, është një zë i fuqishëm i muzikës shqiptare. Ajo është një këngëtare dhe modele e njohur në trevat shqiptare, shkruan KultPlus.

Ledina Çelo me këngët e saj është ngjitur shumë shpesh në skenat e festivaleve shqiptare, ku edhe ka triumfuar me shumë çmime. Ajo për disa vite me radhë, ka qenë pjesëmarrëse në Festivalin e RTSH-së, ndërsa në dhjetor të vitit 1995, ajo në bashkëpunim me Luani Zhegu marrin pjesë në Festivali i 34-të në RTSH me këngën “E doni Dashurinë”, ku zuri vendin e dytë. Kjo këngë konsiderohet si kënga më e duartrokitur në historinë e festivaleve shqiptare, konkretisht 7 min 11 sekonda. Ndërsa në dhjetor të vitit 2004, Ledina Çelo merr pjesë në Festivali i 43-të në RTSH me këngën “Nesër shkoj”, ku u shpall fituese e festivalit dhe fitoi të drejtën për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovision 2005 me version anglisht “Tomorrow I Go”.

“Të ndjej të huaj” është një nga këngët më të mira të kësaj këngëtareje. Pikërisht me këtë këngë Ledina Çelo, u ngjit në skenën e Këngës Magjike në vitin 2006. Interpretimi i kësaj këngë në këtë festival, ia dhuroi këngëtares çmimin e 2-të dhe çmimin “Interpretimi më i mirë”.

Kësaj këngë Ledina, ia siguroi jetëgjatësinë kur e solli edhe me një videoklip me ngjyra bardhë e zi.

KultPlus ju sjellë sot videoklipin dhe tekstin e kësaj kënge:

Në këtë qytet kam kohë që s’jam parë,
E huaj jam,
Për këtë nuk kam faj,
Ish’ natë pa hënë atëherë kur ne u ndamë,
Dhe u harruam se koha s’të fal.

Unë ika larg të mos kthehem kurrë,
Gjithçka të harroj,
Të t’harroj edhe ty,
Tani më lutesh ke një peng ti në shpirt,
T’a kthejmë të shkuarën,
Oh sa çudi!,
E jotja unë të jem përsëri.

Jo nuk të dua,
Është tepër vonë tani, tepër vonë,
Jemi të huaj,
I dashur…vonë,
Zemra u ftoh,
Zemra u ftoh.

Unë e pranoj një puthje këtë natë,
Për gjithë magjinë që ma fale ti,
Kohën s’e kthejmë dot pas,
Të dy ne e dimë,
Kujtimi mbetet veç si një stoli.

Jo nuk të dua,
Është tepër vonë tani, tepër vonë,
Jemi të huaj,
I dashur…vonë,
Zemra u ftoh.

Zjarri u shua,
Në shpirtin tim thellë përgjithmonë,
Të ndjej të huaj,
Është tepër vonë,
Zemra u ftoh.

Zemra u ftoh,
Zemra u ftoh…
Ooooooooh…

Jo nuk të dua,
Është tepër vonë tani,
Tepër vonë,
Jemi të huaj,
I dashur…vonë,
Zemra u ftoh.

Zjarri u shua,
Në shpirtin tim thellë përgjithmonë,
Të ndjej të huaj,
Është tepër vonë,
Zemra u ftoh,
Zemra u ftoh.

Jemi të huaj,
I dashur vonë,
Zemra u ftoh.

Zjarri u shua,
Në shpirtin tim thellë përgjithmonë.
Të ndjej të huaj,
Është tepër vonë,
Zemra u ftoh,
Zemra u ftoh…

Të ngjajshme