Tenori Placido Domingo do të vijë në Kosovë

31 Maj, 2018 - 4:56 pm

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë qëndrimit në Vjenë thotë se e ka takuar edhe tenorin e dirigjentin me famë botërore, Placido Domingo.

Thaçi thotë se i ka bërë ftesë që të vijë në Kosovë, ndërkohë ai e ka pranuar këtë ftesë.

“Në Vjenë takova tenorin dhe dirigjentin me famë botërore nga Spanja, Plácido Domingo. Përveç bisedës së këndshme, tenorin e njohur Domingo, e ftova që ta vizitojë Kosovën, ftesë të cilën e pranoi me shumë kënaqësi”, është shkrimi i Thaçit në Facebook./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme