Tenori Ramë Lahaj pret audiencë të madhe në koncertin e së enjtes në Prishtinë (VIDEO)

31 Korrik, 2019 - 9:46 pm

Me shumë krenari i këndon vendit, ani se institucionet nuk e ftuan asnjëherë që të mbajë koncert.

Por gjërat kanë ndryshuar tani për tenorin me famë botërore. Ramë Lahaj, këtë të enjte do të këndojë midis kryeqytetit të Kosovës, njofton Klan Kosova.

Pjesë e ekipit të tenorit nga Istogu është edhe një dirigjent italian që pas luftës shërbeu si karabinier.

E nikoqiri po beson se sheshi “Skënderbeu” do të mbushet plotë njerëz, të enjten nga ora 20:30.

Kjo për faktin se edhe mërgimtarët janë në pushim, dhe se koncerti është pa pagesë.

Kronikë nga Njomza Pllana.

Të ngjajshme