The Weeknd shkruan histori, kënga “Blinding Lights” më e dëgjuara ndonjëherë

23 Nëntor, 2021 - 4:35 pm

Këngëtari The Weeknd ka thyer çdo rekord të vendosur në Billboard me këngën “Blinding Lights”, ku edhe është renditur si kënga më e dëgjuar ndonjëherë, shkruan KultPlus.

“Blinding Lights” i The Weeknd është kënga e re numër një në tabelën e këngëve më të mëdha të të gjitha kohërave të “Billboard Hot 100”.

Viti 2020 ishte shumë i suksesshëm për Abel Tesfaye, i cili realizojë një gamë të gjërë muzikash së bashku me këngën e tij të famshme “Blinding Lights”.

Menaxheri i Rebpulic Records, Monte Lipman, ka deklaruar se këngëtari The Weeknd ka treguar nga dita e parë se është një zë shumë i veçantë dhe albumi i tij i fundit ka pasur një ndikim të madh nëpër botë.

Në një intervistë për Billboard, Abel ka thënë se suksesi i këngës së tij nuk duket ta ketë goditur akoma.

“Nuk mendoj se [suksesi i “Blinding Lights”] më ka goditur ende. Mundohem të mos ndalem shumë në të. Unë thjesht numëroj bekimet e mia dhe jam thjesht mirënjohës”, deklaroi ai.

Kënga The Blinding Lights është më e transmetuara (apo me më së shumti “streams” në zhargonin e huaj ndonjëherë në historinë shumëvjeçare të “Billboard”, më shumë se 2.5 miliadë transmetime. /KultPlus.com

The Weeknd
FOTO: Billboard

Të fundit

Të ngjajshme