‘Ti kurrë nuk planifikon të bëhesh i shurdhër’

22 Nëntor, 2021 - 1:00 pm

Durrell Artaze Babbs, i njohur më mirë me emrin e tij skenik Tank, është një këngëtar, producent dhe aktor amerikan  i muzikës R&B.

Ikona e R&B, pesë herë i nominuar për Grammy, ndan udhëtimin e tij personal të humbjes së dëgjimit dhe kuptimin e albumit të fundit “R&B Money” që do të dalë në shkurt 2022, transmeton KultPlus.

Ai është i njohur për këngët “Maybe I Deserve”, “Please Don’t Go” dhe “When We”. Sipas Billboard, Tank ka shitur 1.76 milionë albume në SHBA që nga viti 2013.

Klikoni KËTU për të parë videon ku Tank flet për humbjen e dëgjimit, sfidat dhe vështirësitë në raport me muzikën./KultPlus.com

Të ngjajshme