“Ti po heshtë si kjo vjeshtë që sjellë vetëm shi, paskam qenë vetëm për një stinë”

14 Tetor, 2018 - 8:30 pm

Fitore Gjonbalaj është një nga këngëtarët që tash e sa kohë është shkëputur nga skena muzikore, ku ka lenë gjurmë veçmas me baladën “Vjeshta”, shkruan KultPlus.

Kënga e saj e titulluar “Vjeshta” është publikuar në para një dekade në vitin 2007 ndërsa ishte shoqëruar edhe me videoklip. KultPlus sot ju sjellë videoklipin dhe tekstin e kësaj kënge.

Tani shpesh po bie shi,
Ti nuk flet me në shpirt nuk je ai
I ditëve të nxehta
Kur me sheh rrugen e ndrron
Se sa shumë kjo gjë po më mundon,
A thua erdh vjeshta

Ref.
Ti po hesht si kjo vjesht qe sjell vetëm shi ,
Paskam qene vetëm për një stinë,
Ti sme flet në qytet dhe smë she në sy
Pse nga një ne u bëm dyyy

Ti po hesht si kjo vjesht qe sjell vetem shi ,
Paskam qene vetëm per një stinë,
Ti sme flet në qytet dhe s’më she në sy
Pse nga një ne u bëm dyyy

Tani shpesh po bie shi,
Ti nuk flet me ne shpirt nuk je ai
I diteve te nxehtaa
Kur me sheh rrugen e ndrron
Se sa shum kjo gje po me mundon,
A thua erdh vjeshtaa

Ref.
Ti po hesht si kjo vjesht qe sjell vetem shi ,
Paskam qene veq per nje stinë,
Ti sme flet në qytet dhe smë she në sy
Pse nga një ne u bëm dyyy

Ti po hesht si kjo vjesht qe sjell vetem shi ,
Paskam qene veq per nje stin,
Ti s’me flet në qytet dhe smë she në sy
Pse nga një ne u bëm dyyy

Të fundit

Të ngjajshme