Tina Turner i shiti të drejtat e autorit të saj për 50 milionë dollarë

6 Tetor, 2021 - 7:33 pm

Tina Turner ka shitur të drejtat e autorit për katalogun e saj muzikor për një vlerë të jashtëzakonshme prej 50 milionë dollarësh, shkruan BBC, transmeton KultPlus.

Blerësi është shtëpia botuese BMG, e cila tani mund të përdorë emrin e këngëtares popullore, si dhe këngët e saj për sponsorizimet dhe marrëveshjet e ardhshme tregtare.

Turner pranoi ofertën prej 50 milion dollarë dhe vuri në dukje se ajo është e sigurt se muzika e saj është në duar të besueshme.

81-vjeçarja është një nga yjet më të njohur në historinë e muzikës pop.

Hitet e saj më të mëdha janë “The Best”, “Steamy Windows”, “What’s Love Got To Do With It” i “Golden Eye”. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme