Trumpetisti me renome botërore Otto Sauter sonte në “Kosova Brass Festival”

12 Dhjetor, 2017 - 12:35 pm

Mbrëmja e katërt koncertale e festivalit ndërkombëtar të tunxhit “Kosova Brass Festival”, e cila është dhe njëra ndër mbrëmjet më të rëndësishme të edicionit të dytë, mbahet sonte me fillim nga ora 19:00 në Amfiteatrin e Bibliotekës Universitare, shkruan KultPlus.

Në këtë mbrëmje do të prezantohen para publikut trumpetisti gjerman me renome botërore, Otto Sauter si dhe trombonisti gjerman, Peter Körner.

Instrumentistët mysafirë, do të shoqërohen nga instrumentistët vendor, kuarteti i harqeve i cili përbëhet nga: Visar Kuci – Violinë, Erlinda Gashi – Violinë, Arianit Shehu – Violë dhe Antonio Gashi – Violonçelo

Koncerti organizohet nga Kosova Brass Festival në bashkëpunim me Asociacionin Botëror të Tunxhit./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme