займ на карту онлайн потребительский кредит

Vdes Ennio Morricone, legjenda muzikore e filmave

6 Korrik, 2020 - 9:19 am

Legjenda italiane e muzikës së filmave, njëkohësisht kompozitori i famshëm, Ennio Morricone vdiq dje në një klinikë romane për shkak të pasojave pas një rrëzimi.

Muzikanti dhe kompozitori i shkëlqyeshëm, autor i tingujve më të bukur të kinemasë italiane dhe botërore nga ”For a Fistful Dollars”, ”Mission”, ”Once Upon a Time in America”, ”Cinema Paradiso” dhe deri te ”Malena”, ishte 93 vjeç.

Morricone ka qenë edhe fitues i çmimit ”Oscar”.

Disa ditë më parë, pas një rrëzimi, ai kishte thyer femurin. / KultPlus.com

Të ngjajshme