Versioni origjinal i “Tumankuqes”, një tekst i panjohur më parë (FOTO)

20 Nëntor, 2018 - 8:50 pm

Mjaftojnë vetëm notat e para dhe gjithkush e dallon se bëhet fjalë për “Tumankuqen”. Por, teksti origjinal i këngës më të njohur çame është shumë i ndryshëm nga ai që njohim deri më sot.

Folkloristi i mirënjohur Fatos Mero Rrapaj ka sjellë shumë kohë më parë versionin origjinal të “Tumankuqe moj belhollë”, tekst i botuar në vitin 1960. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme