займ на карту онлайн потребительский кредит

Visar Kuçi sjellë “Modern Waves”, një album i inspiruar nga arkitektura brutaliste e hapësirës ish-Jugosllave

Dhjetor 25, 2017 - 3:30 pm

Të martën më 26 dhjetor Visar Kuçi, publikon albumin e radhës të punuar me jazz trion e tij (Enes Bajramliqi, Enver Muhamedi), shkruan KultPlus.

“Modern Waves”, titullohet albumi, që vjen nga Kuçi, një prej artistëve më të spikatur që ka skena kosovare.

“Nji multi-instrumentist, kompozitor e orkestrues, njohës i thellë i zhanreve muzikore prej klasikës, nëpër rock, metal, pop & r’n’b, deri te jazz-i modern, Visari e ka nji staminë të rrallë artistike dhe punon aq shumë sa duket se janë 2 apo 3 Visara në qytet”, thuhet në eventin e publikuar në rrjetin social Facebook.

Visar Kuçi sjellë një punë serioze dhe të thelluar me “Modern Waves”, ku ngreh frymëzimin prek arkitekturës brutaliste të hapësirës ish-Jugosllave.

Bendi: Visar Kuçi – guitar, Enver Muhamedi – double bass dhe Enes Bajramliqi – drums, pas koncertit do të ketë Jam Session me Nesim Maxhunin dhe Ilir Bajrin të cilët bashkkangjiten në skenë.

Promovimi mbahet më 26 dhjetor me fillim nga ora 20:00 në Dit’ e Nat’./ KultPlus.com

Të ngjajshme