“Winter Blues” në Suedi, nga këngëtarja shqiptare Nita Tiri (VIDEO)

23 Shkurt, 2020 - 10:49 pm

Nita Bahtiri me emrin artistik Nita Tiri do të prezantohet me këngën e saj që e ka titulluar “Winter Blues”, shkruan KultPlus.

Kjo këngë do të lansohet më 26 shkurt, këngë që është kompozuar poashtu nga Nita, dhe sipas saj, kjo këngë është personale.

Ajo ka treguar se para tri viteve ka shkuar në Suedi, dhe dimrat e ftohtë që i ka përjetuar atje, kanë sjell këtë këngë të titulluar “Winter Blues”.

KultPlus ju sjell teaser nga kjo këngë që do të lansohet në të gjitha kanalet e muzikës./KultPlus.com

Winter Blues OUT on Spotify NOW! ☄️https://open.spotify.com/track/0kLqs9wb6OgNS5hPQJQBgk?si=kO8RxzB6QOiRRY4ugS8jYQ ❄️✨❄️✨❄️✨❄️✨❄️✨❄️This song is very personal to me, because it is about winter depression which I have been struggling with since I moved to Scandinavia 3 years ago. Dealing with grey skies and little amounts of sunlight as well as daylight during the winter months, have been a whole new level of a challenge for me since I'm born and raised in the Balkans and therefore not used to winters like that. The interesting thing though, is that having good people around me, made me forget about the weather and I understood once again but more clearly now, the importance of being sorrounded by people that lift you up in good and bad times…☀️

Gepostet von Nita Tiri am Dienstag, 18. Februar 2020

Të ngjajshme