Agim Doçi shokohet me këngën e Mozzik: Këta janë rrugaçë more, duhet futur në burg (VIDEO)

30 Janar, 2023 - 3:05 pm

Agim Doçi është një poet dhe autor këngësh shumë i njohur shqiptar.

Tekstet e tij kanë lënë gjurmë në muzikën shqiptare, ai madje është fitues i mbi 50 çmimeve, ndër to dhe dy herë përfaqësues me tekstet e tij në Eurovizion, shkruan KultPlus.

Veçohet bashkëpunimi me kompozitorin Edmond Zhulali në shumë këngë të festivaleve në Shqipëri dhe me mbi 100 këngë për luftën e Kosovës. Mund të përmenden këngë shumë të njohura si “Marrshi i UCK-së” dhe “A vritet pafajsia”.

Por, i vënë përballë një teksti të këngës së këngëtarit kosovar, Mozzik, reagimi i Agim Doçit është epik.

Ai shokohet sapo dëgjon disa nga fjalët e këngës dhe këngëtarët e tillë i quan rrugaçë.

“Këta janë rrugaçë more, nuk janë këngëtarë. Të bie unë në nivelin e tyre, u ta hongsha e ma hongsh, mos moj! Ata duhet futur të paktën 3 vite edukim në burg, me i rrahë”, shprehet Doçi gjatë kësaj interviste përderisa gazetarja mundohet t’i tregojë se shumë nga artistët e rinjë që bëjnë muzikë për rininë shqiptare, kanë pak a shumë të tilla tekste. / KultPlus.com

https://www.facebook.com/watch/?v=554256273400299

Të fundit

Të ngjajshme