Besa Shahini i quan portalet “kazan”

4 Maj, 2019 - 1:28 pm

Ministrja e Arsimit në Shqipëri, Besa Shahini është revoltuar jashtëzakonisht me lajmet e pavërteta dhe të pabazuara që po i botojnë mediat tona ku ka reguar në faqen e saj në Facebook.

Sipas ministres Shahini lajmët që qarkulluan se është shkarkuar drejtoresha e re e Drejtorisë Arsimore Dibër, zonja Brigena Dani janë të pavërteta sepse është shkarkuar Drejtori i mëparshëm i cili ka thyer rregullat, por jo kjo e fundit e cila është vendosur.

Ky është postimi i plotë:

“O portale – që për herë të parë po i bashkangjitem kolegëve dhe ju quaj “kazan” – Drejtori i shkarkuar i DAR Dibër është ai i mëparshmi i cili nuk ka respektuar rregullat e punësimit dhe jo Brikena e cila është komanduar tani vonë dhe po vendos rregull në Dibër.
Dhe – dhe kjo është e rëndësishme – nuk shkarkon Kryeministri punonjës, por e bën eprori apo eprorja pas një procedure të gjatë verifikimi nëpër komisione disiplinore.”/KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme