займ на карту онлайн потребительский кредит

‘Dua të shes edhe televizorin, dua të shes edhe virgjërinë’

9 Shkurt, 2019 - 12:11 pm

Nga Bledi Mane

DUA TË SHES EDHE TELEVIZORIN, DUA TË SHES EDHE VIRGJËRINË…
Mirmengjesi, pa humbur kohë po u njohim me programin javor të televizionit tonë:
🔴⚫Ditën e hënë paradite do diskutojmë me astrologen e njohur Zonjën Meri për surprizat e shenjës së Bricjapit dhe lëvizjen e Jupiterit drejt Paskuqanit. Me ne në studio do të jenë edhe analistët Arjan Curri, Mustafa Nano, Andi Bushati, Fatos Lubonja, Armand Shkullaku dhe Preç Zogaj.
Të hënë në mbrëmje tema e debatit do jetë : “A ka folur Donald Trump me Ramushin për shkëmbimin e territoreve mes Kosovës dhe Shqipërisë”? Me mua në studio do keni te ftuar Beratin (Buzhalën) nga Prishtina si edhe analistet Arjan Curri, Mustafa Nano, Andi Bushati, Fatos Lubonja, Armand Shkullaku dhe Preç Zogaj…
🔴⚫E marta paradite do i kushtohet tërësisht kuzhinës. Do flitet për skuqjen e vezës dhe vlerat e saj. Te ftuar do jenë Zonja Tefta, Arjan Curri, Mustafa Nano, Andi Bushati, Fatos Lubonja, Armand Shkullaku dhe Preç Zogaj. Ndërsa në mbrëmje tema e nxehtë ku do flasim për “përgjimet e Vangjush Dakos me Ceken, të fortin e Beratit dhe si u blenë votat në Urën Vajgurore”.Si gjithmone ne studio gazetarja Klodiana Lala dhe analistet Arjan Curri, Preç Zogaj, Andi Bushati, Armand Shkullaku, Mustafa Nano dhe Fatos Lubonja…


🔴⚫E merkura paradite do te nisë ndryshe. Në rubriken e shendetit do diskutojme për “Rëshkitjen e mitrës te gratë e kryeqytetit”. Rreth kesaj teme do kemi te ftuar ne studio doktorin turk Sherbet Tollumbi qe punon edhe te spitali amerikan, edhe te klinika iraniane e natyrisht nuk do mungojne analistet Arjan Curri, Mustafa Nano, Andi Bushati, Armand Shkullaku, Fatos Lubonja dhe Preç Zogaj. Mbremja do kete tjeter surprize. Do fokusohemi te reforma ne arsimin e lartë. Tema e debatit është “Sa studentë dhjesin në një banjë te godina e Juridikut dhe a është e gatshme qeveria shqiptare të dyfishojë numrin e haleve?”. Me ne në studio do jetë pedagogu i pavarur me origjinë nga Kardhiqi i Gjirokastrës Mark Marku si edhe opinionistët Arjan Curri, Preç Zogaj, Armand Shkullaku, Fatos Lubonja, Andi Bushati dhe Mustafa Nano…
🔴⚫Të enjte paradite do diskutojme për përdhunimet në grup. I ftuari special pensionisti Edmon Tupe do te rrefeje nje episod sesi i shpetoi nje perdhunimi mental kur ishte student ne France e bashke me Tupen nuk do mungojne as miqte tane Arjan Curri, Andi Bushati, Fatos Lubonja, Armand Shkullaku, Mustafa Nano dhe Preç Zogaj. Ne mbremje mos u largoni nga ekrani, tema do jete vertete interesante. Do diskutohet për temën “Virgjëria dhe besnikëria në dashuri” mes nje paneli interesant me te ftuarit e mi Valentina Duka, Desada Metaj, Armina Mevlani, Bleona Qerreti, Arjan Curri, Preç Zogaj, Armand Shkullaku, Fatos Lubonja, Mustafa Nano dhe Andi Bushati…


🔴⚫Diten e premte paradite do te fokusohemi te barazimi i La Korunjës me Elbarin per kupen e mbretit. Te ftuar do kemi zedhenesen e federates Jona Dervishi si edhe opinionistet Preç Zogaj, Mustafa Nano, Andi Bushati, Fatos Lubonja, Arjan Curri dhe Armand Shkullaku. Mbremja e se premtes do fokusohet te nje tjeter temë : “Egërsia e mashkullit shqiptar, gjenetike apo hipokrite?”. Ne studio do kemi te ftuar Ervin Salianjin, Joni Peçin, Zogun e Tiranës e natyrisht nuk do mungojnë Arjan Curri, Fatos Lubonja, Armand Shkullaku, Andi Bushati, Preç Zogaj dhe Mustafa Nano…
🔴⚫Të shtune dita fillon me debatin mbi bujqësinë. Do flitet për jonxhën e Myzeqesë dhe trangullin e Domosdovës. Te ftuar do te kemi ish ministrin Niko Peleshi dhe opinionistet Arjan Curri, Preç Zogaj, Andi Bushati, Fatos Lubonja, Armand Shkullaku dhe Mustafa Nano. Nderkohe ne mbremje do flasim per enigmat dhe misteret pse “Enca ka 8 muaj që e ka bërë block Noizyn në instagram?”. Miqte e mi te ftuar do jenë Olti dhe Arjan Curri, Preç Zogaj, Fatos Lubonja, Andi Bushati, Armand Shkullaku, Mustafa Nano…
E diela si dite pushimi, paradite do i kushtohet konfliktit në Siri, vrasjeve, shfarrosjeve masive ndërsa në mbrëmje te ftuarit tanë Arjan Curri, Fatos Lubonja, Armand Shkullaku, Mustafa Nano, Andi Bushati dhe Preç Zogaj do na futen nëpër krevatë të flenë me ne dhe ne të flemë mendjen përfundimisht që ky vend s’bëhet!!!🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Të ngjajshme