E rëndësishme është ajo, që fshehim mbas buzëqeshjes!

30 Shtator, 2018 - 11:00 pm

Nga Silvana Dhori Xhelaj

Eh!

Mesa duket nuk u zgjova me qejf te madh sot…

Vapa e madhe dhe unë në autostradë me dritaret e makinës hapur. Por vetëm fresk që nuk sillnin, veç diellit që përvëlonte si diku në Saharë. Prisja ndonjë hije peme ose pallati në semafor, si eremiti një oazē…

Shenjat e jastëkut i kam akoma në faqe,

flokët nga dje akoma pa krehur…

Nuk mund të postoj ndonjë foto (të bukur),

trembem për ju, se do tmerroheni nga kjo pamje…

E keqja me mua ēshtë, se nuk kam dhe ndonjë telefon të prokopis… Është pa filtra të më rregulloj sado pak. Kështu e anulova se kam frikë mos nuk më bëni ‘like’ por vetëm ‘dislik’…

Dhe lodhja pasqyrohet në sytë e mi..

Ah !

Edhe një rrudhë. Nuk I trembem e pres..

Nuk është e thënë të jemi gjithmonë të rinjë, të bukur. .

E rëndësishme është të kemi mendime të bukura..

Ndoshta ndonjëherë nuk gjej as postimet tuaja interesante dhe më vjen për të qeshur me ndonjë postim…

Shikoj ‘like’ që bëjnë miqtë e mi, pa lidhje ose ndonjë zemër që shtypin kot..

Qesh…

Sot nuk jam e bukur e di…

Nuk dua ‘like’ ,kam pak dhimbje koke që më shton monotoninë…

Rrathët e zinj poshtë syve i anashkaloj, një rutinë e lodhjes së përditshme…

Nuk e di. .

Por unë dua të jem unë…

Me këta flokë të shpupuritur me këtë shenjën e jastëkut në faqe. Të shkruaj atë që ndjej, ta postoj. .

Jo foto diku në një breg deti, ,me një gotë vere. .

Sepse e rëndësishme nuk është të postojmë foto të filtruara me” buzëqeshje,
diku në paradises në zhurmën e dallgëve…

E rëndësishme është ajo që fshehim mbas asaj… / KultPlus.com

Të ngjajshme