‘Ora e Astritit 2021’, përzgjedhen 30 poezitë për orën finale

15 Shtator, 2021 - 5:00 pm

‘Klubi Letrar De Rada’ në Ferizaj ka njoftuar se janë përzgjedhur 30 poezitë për orën finale në konkursin e poezisë ‘Ora e Astritit 2021’.

“Poezitë që kanë arritur për konkursin e poezisë “Ora e Astritit 2021” janë vlerësuar nga juria në përbërje prej tre anëtarësh: Kemajl Aliu, Olimbi Velaj dhe Arsim Hamiti.”- thuhet në njoftim, përcjell KultPlus

Ndërkaq poezitë e përzgjedhura për orën finale janë:

Ne të dy

Kthehu

N’Ego

Baba

Jetë

Qofshi farëpalënë

Ëndrrat janë bërë…

Flakërimë e dashurisë

Ti që je vetë koha

Kapitull tjetër

Dritat polare

Një shekull

Më prit i dashur

Dhembje 1

Malli më ka marrë

Semiramida, kurva e Babilonisë

Sytë e tu, më jepshin dashni t’heshtun

Të ridashurohemi

Mallëngjimi

Burrë

Dhembje 2

Nimfë

Baladë për një trim

Kukulla ime

Njeriu kërkon

Arti i Heshtjes

Drejt mjegullnajës

Nata e fundit në vetmi

Dalldia e paharruar

Kisha dashtë./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme