“Varfëria të bën vendas ngado që shkon”

12 Nëntor, 2020 - 10:53 pm

Luljeta Lleshanaku

Dhe mos harro: sapo të ngulesh diku,

var një këmishë të grisur a pantollona të arnuara jashtë në tel,

aq sa të trembin korbat.

Kjo do të jetë pasaporta jote;

varfëria të bën vendas ngado që shkon,

varfëria të bën autokton./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme