Zbathur shëtitët nëpër buzët tua

23 Korrik, 2021 - 1:01 pm

Poezi nga Visar Zhiti

Zbathur,
Vetëm zbathur
Shëtitet nëpër buzët tua.

Këmbët mu mbushën
Me petale të kuqe puthjesh
Që më bien gjatë ecjes.

Dhe kështu u krijuan yjet
Në qiellin tonë prej toke. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme