Aurela Gaçe publikon këngën e re “Një pikë”

12 Shkurt, 2021 - 3:11 pm

Këngëtarja e njohur shqiptare, Aurela Gaçe, ka publikuar këngën e saj më të re.

“Një pikë” mban titullin kjo këngë, të cilën Aurela e ka sjellë fillimisht vetëm në versionin audio për publikun e saj të gjerë, me një tekst që i këndon mallit dhe dashurisë

Ky është projekti i parë muzikor që këngëtarja nga Shqipëria sjell për vitin 2021.

Përndryshe Aurela Gaçe njihet për energjinë e saj, të cilën arrin ta shfaqë në secilën paraqitje publike që bën.

Porse sikur shumë kolegë të saj, edhe për Aurelën koha e pandemisë e ka kufizuar atë si me koncerte ashtu edhe me aktivitete tjera muzikore, por gjithsesi ajo nuk i lë në pritje adhuruesit e muzikës që i kanë qëndruar besnik gjatë karrierës. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme