Bebe Rexha në Ditën Botërore të Shëndetit Mendor: Mos kini turp të kujdeseni për mendjen tuaj

11 Tetor, 2021 - 11:30 pm

Dje është shënuar Dita Botërore e Shëndetit Mendor.

Këtë ditë të rëndësishme për shëndetin mendor e ka shënuar edhe këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha.

Përmes një postimi që ka bërë për fansat e saj në llogarinë e Instagramit, artistja e njohur ka shpërndarë disa nga thëniet më të rëndësishme në lidhje me shëndetin mendor dhe disa nga shenjat e tij.

“Sot është Dita Botërore e Shëndetit Mendor. Këtu janë disa nga postimet e mia të preferuara që kam gjetur në Instagram. Është e rëndësishme të dini se mund të keni një sëmundje mendore dhe të keni shëndet të mirë mendor dhe të mos keni një sëmundje mendore dhe të keni shëndet të dobët mendor. Mos kini turp të kujdeseni për mendjen tuaj. Shëndeti mendor është po aq i rëndësishëm sa shëndeti fizik”, ka shkruar Bebe në mbishkrimin e postimeve. / KultPlus.com

(Photo by Christopher Polk/Getty Images for NARAS)

Të fundit

Të ngjajshme