Bebe Rexha, në mbrëmjen humanitare të ‘AmfAR’ në Los Angeles

6 Nëntor, 2021 - 11:45 am


Alessandra Ambrosio, Paris Jackson, Camila Mendes dhe Jenna Dewan ishin vetëm disa nga figurat e industrisë së profilit të lartë që morën pjesë në mbrëmjen gala të amfAR 2021 në Los Angeles të enjten në mbrëmje.

E mbajtur në Qendrën e Dizajnit të Paqësorit, ngjarja vjetore e mbushur me yje synon të mbledhë fonde për kërkimin, parandalimin, edukimin dhe mbrojtjen e politikave publike të lidhura me AIDS-in.

Pjesë e kësaj mbrëmje si e ftuar speciale ka qenë edhe artistja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, shkruan DailyMail.

32-vjeçarja risolli magjinë e Hollywoodit të vjetër në tapetin e kuq të eventit, duke u shfaqur me një fustan të zi të gjatë deri në dysheme me një peliqe të bardhë, e cila i kombinohej mjaft bukur veshjes.

Gjoksi i fustanit të këngëtares ishte stolisur me perla që përputheshin me vathët në veshët e saj në formë ‘M’ nga marka e njohur ‘Moschino’.

Flokët bionde të drejta të Rexhës ishin të ndara në njërën anë dhe të dizajnuara në stilin e valëve.

Për aksesorë, bukuroshja me prejardhje shqiptare zgjodhi një palë doreza të bardha deri në krahë dhe një palë byzylykë me perla.

Pas tapetit të kuq, Bebe Rexha ndryshoi veshjen, duke u shfaqur me një fustan të kuq me mnaterial transparent, të cilin e veshi për t’u paraqitur në skenë, ku do të performonte si mysafirja speciale e mbrëmjes. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme