Bebe Rexha njëra nga prezantueset e MTV Video Music Awards 2020

28 Gusht, 2020 - 11:02 am

Njëra ndër fytyrat e prezantuesve në MTV Video Music Awards 2020 do të jetë edhe shqiptarja Bebe Rexha.

Këtë ajo e ka bërë të ditur përmes një postimi në rrjetin social ‘Instagram’, shkruan KultPlus.

Keke Palmer do t’i udhëheq çmimet e Video Muzikës MTV për këtë vit të Dielën më 30 Gusht, e cila do të transmetohet drejtpërdrejt nëpër vende të ndryshme të Nju Jorkut në orën 20:00.

BTS do të shfaqin performancën e tyre të parë televizive të këngës së tyre në gjuhën angleze “Dynamite”, ndërsa Lady Gaga dhe Ariana Grande do të shfaqen me “Rain On Me” në skenë për herë të parë në TV që nga publikimi i No.1.hit.

Kujtojmë që Ava Max konkurron për çmimin “Artistja depërtuese e vitit”, ndërsa Dua Lipa është e nominuar gjithsej në katër kategori: “Regjia më e mirë”, “Koreografia më e mirë”, “Editimi më i mirë” dhe “Efektet vizuele më të mira”.

Dita e diele do të japë mundësinë t’i shohim vajzat shqiptare në një nga eventet më të mëdha të muzikës në botë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme