Beyonce takohet me të prekurit nga uragani Harvey në Houston

10 Shtator, 2017 - 9:17 am

Beyonce ka udhëtuar në qytetin e saj të lindjes për t’u takuar me të prekurit nga stuhia shkatërruese.

Këngëtarja 36-vjeçare arriti sot në Houston, ku takoj viktimat e Uraganit Harvey në Kishën Metodiste të Shën Joanit, një kishë ku ajo shkonte si fëmijë. Të pranishmit kanë qenë duke postuar detaje rreth vizitës së Bey në media sociale.

Përdoruesi i Twitter @TheDailyBey ishte atje dhe i tregon E! News, se Beyonce dhe ekipi i saj BEYGOOD duke përfshirë nënën e saj, Blue Ivy, dhe Michelle Williams kanë vizituar Houston sot për të siguruar ushqim dhe strehim për viktimat e Uragani Harvey.

Beyonce ishte shumë emocionale, sidomos gjatë fjalimit të saj. Ajo derdhi lot. Nëna e saj qëndronte pranë saj dhe dukej e lumtur që ishin atje për të ndihmuar.

Pastori i kishës deklaroi se Beyonce bëri një “donacion të rëndësishëm” përpara se të arrinte. Ajo dhe e ëma i folën viktimave. Beyoncé diskutoi për rëndësinë e kësaj kishe të veçantë për të, sepse ajo është kisha që ajo dhe familja e saj ndoqën gjatë fëmijërisë së saj./ KultPlus.com

Wow !! How great was this day ? this is our third stop first we went to St. John's and along with Pastor Rudy . Beyonce Sponsored a luncheon for 400 folks some of the people affected by harvey and had a short program motivation to try tol encourage them and love on them. Second stop we went to the George R Brown convention center , where we talk to some of the residents about the needs and toured the facility Third stop we traveled to accompany one of lHouston's Best real life Heroes Trae That Truth to serve food to the residents of this complex ! This man delivers supplies that were donated by generous people like you . It was fun unloading the truck and organizing the sizes . Please keep the donations coming! .❤️❤️ Thats Michelle Williams at the beginning of line, serving the chicken , Beyonce on Green beans and me on bread duty. Ingrid over there serving deserts.

A post shared by Tina Knowles (@mstinalawson) on

Të fundit

Të ngjajshme