Billie Eilish ndalon koncertin në Londër pasi dhjetëra personave u bie të fikët

12 Qershor, 2022 - 8:15 pm

Billie Eilish e ndaloi shfaqjen e saj në mes të performancës, në mënyrë që të mund të ndihmonte fansat që po u binte të fikët mes temperaturave të larta në Londër.

Ylli amerikan i popit është filmuar duke ndalur muzikën dhe duke u thënë fansave në O2 Arena: ‘Njerëzve po u fikët dhe po barten jashtë’.

Billie Eilish më pas pyet: ‘A jemi mirë? Më njoftoni. Është nxehtë.’

Pjesëmarrësit e koncertit në ambientet me kapacitet 20,000 i thonë asaj se po ‘shtyhen’ dhe po shohin se po barten nga stafi i sigurisë mes turmave të mëdha dhe temperaturave maksimale prej 23 gradë Celsius dje në Londër.

Më pas ajo u thotë fansave që të tërhiqen nga skena gjatë turneut të saj më të lumtur se kurrë dhe rifillon koncertin.

Siguria e fansave ishte gjithashtu një shqetësim këtë muaj në një festival muzikor britanik, të cilin pjesëmarrësit e koncertit e kritikuan për menaxhimin e dobët të tij pasi mijëra të ftuar dyshohet se u shtypën ndërsa përpiqeshin t’i shpëtonin stuhive të shiut të rrëmbyeshëm. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme