Cat Power dhe Lana Del Rey sjellin këngën “Woman”

15 Gusht, 2018 - 10:31 pm

Këngëtarja Chan Marshall e cila njihet si Cat Power është rikthyer në muzikë. Ajo ka sjellë një duet së bashku me Lana Del Rey, përcjellë KultPlus.

Kënga “Woman” është kënga e parë pjesë e albumit të këngëtares i cili do të publikohet më 5 tetor. Albumi i saj i fundit “Sun” ishte publikuar në vitin 2012.

Cat Power ka shkruar, regjistruar dhe prodhuar albumin e saj të dhjetë në vitet e fundit, midis Miami dhe Los Anxhelos, shkruan culturebox.

Ky disk sipas saj reflekton rrjedhën e jetës së saj, duke shkuar nga një qytet në një qytet tjetër me kitarën e saj, duke treguar historinë e saj dhe duke respektuar ata që e kanë bërë këtë edhe para saj./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme