Dua Lipa do të kryesojë samitin e Vogue Magazine “Forces of Fashion”

18 Korrik, 2022 - 2:57 pm

Dua Lipa do të kryesojë këtë vit samitin e Vogue Magazine “Forces of Fashion” në Londër.

Në vitin e tij të gjashtë, samiti i Forcave të Modës të Vogue do të rikthehet si një ngjarje fizike në New York dhe Londër më 14 tetor.

Gjatë eventit audienca do t’i shoh nga afër redaktorët e Vogue nga e gjithë bota duke folur me stilistë, influencues dhe drejtuesit e industrisë në një seri panelesh dhe diskutimesh të sinqerta.

Ndër të tjera në New York do të jenë kryeredaktorja e Vogue, Anna Wintour, supermodelja Gigi Hadid, stilisti Christopher John Rogers dhe drejtori artistik i Fendi dhe Dior Men’s Kim Jones, kryesues i ngjarjes në New York në Spring Studios në Nju Jork, .

Ndërkohë në Londër, do të takohen me kryeredaktorin britanik të Vogue dhe drejtorit të redaksisë evropiane, Edward Enninful, ku atij do t’i bashkohen Dua Lipa, grimierja Charlotte Tilbury dhe fotografja Nadine Ijewere.

Ngjarja do të zhvillohet më 14 tetor. /KultPlus.com

Të ngjajshme