займ на карту онлайн потребительский кредит

Dua Lipa, Rita Ora e artistët tjerë ngushëllojnë për vdekjen e DJ Avicii

20 Prill, 2018 - 9:52 pm

Sot u nda nga jeta një prej artistëve që pushtoi më së shpeshti në toplistat e kësaj dekade, Avicii.

Ai vdiq tragjikisht në moshën 28 vjeçare në Muscat të Omanit, duke lënë në zi fansat e tij gjithandej botës.

Mes tyre ishin edhe kolegët e tij që nderuan DJ-in suedez, dhe shprehën pikëllimin e tyre në rrjetet sociale:

“Lajme rrënuese për Aviciin, një shpirt i bukur, i pasionuar dhe ekstremisht i talentuar me aq shumë për të bërë. Zemra ime është me familjen e tij. Zoti të bekoftë, Tim”,

-Calvin Harris

“Sa lajm i pikëlluar që dëgjoj për vdekjen e Aviciit. Shumë i ri dhe shumë shpejtë. Ngushëllimet e mia shkojnë për familjen, miqtë dhe fansat e tij”.

-Dua Lipa

“Wow, do të doja ta shfrytëzoj momentin që ta nderoj njeriun që m’i hapi sytë se si mund të tingëllonin një ditë prodhimet e mia. Avicii ishte gjeni dhe një inovator i muzikës, dhe nuk mund ta besoj që ai nuk është më me ne. Pushoftë në paqe më i miri”.

-Charlie Puth

“Oh Zot, vërtetë i rrënuar për Aviciin. Shumë, shumë lajm pikëllues. Shumë i ri. Çfarë talenti ishte. Pusho në paqe”.

-Liam Payne

Të ngjajshme