Dua Lipa gjatë verës sjellë bashkëpunimin e ri

24 Maj, 2018 - 5:28 pm

Dua Lipa do të jetë pjesë e projektit “Silk City” kanë bërë të ditur Diplo dhe Mark Ronson për Billboard, përcjellë KultPlus.

Diplo dhe Mark Ronson tashmë kanë publikuar këngën e tyre të re “Only Get Better” si pjesë e projektit “Silk City”.

Ata kanë shpalosur më shumë detaje për projektin e tyre i cili ka ardhur si homazh ndaj qyteteve më të mëdha të muzikës duke përfshirë Çikagon, Londrën, Parisin e vende tjera.

Në mesin e zbulimeve ka qenë edhe bashkëpunimi i tyre së bashku me këngëtaren shqiptare Dua Lipa, bashkëpunim i cili pritet që të publikohet këtë verë, shkruan Billboard.

Silk City do të performojë në disa festivale duke përfshirë edhe Governors Ball, Treasure Island dhe UK’s Bestival. Ndërsa ata kanë bërë një paraqitje befasuese edhe në Las Vegas, Electric Daisy Carnival. / KultPlus.com

Të ngjajshme