Dua Lipa krahasohet me Cher, ky është reagimi interesant i këngëtares 76 vjeçare

31 Gusht, 2022 - 11:30 pm

Hyjnesha e Pop-it, Cher i është kundërpërgjigjur një fanseje që e krahasoi Dua Lipën me të në një postim të martën, transmeton KultPlus.

“Dua Lipa, Cher e gjeneratës sonë”, shkroi përdoruesja në Twitter, teksa ajo ka bashkëngjitur një video të këngëtares së “Levitating”, në ndarjen e çmimeve Grammy të vitit të kaluar.

Por Cher, 76 vjeç, nuk dukej se ishte dakord, duke iu përgjigjur me postimin e saj në Twitter: “Sa vite ka një brez?”.

Disa përdorues të rrjetit shfaqën opinionet e tyre për krahasimin.

“I rremë. Unë jam do të jetë gjithmonë përkrahës i Cher”, nuk u pajtua një person.

“Cher është për gen X,” shkroi një tjetër, duke shtuar, “Dua Lipa është për Gen Z.”

“Një gjë është të jesh frymëzuar nga dikush, dhe tjetra është të jesh zëvendësues. Dua është Dua Lipa e brezit tonë. Cher është Cher. Nuk ka nevojë të krahasoni dy individë krejtësisht të ndryshëm në talent vetëm sepse njëri vishet si tjetri”, shpjegoi një i tretë.

“Njerëzit nuk po e kuptojnë vërtet ndikimin kulturor që kishte Cher. Çdokush mund të vishet si Cher sot, por nuk është e njëjta gjë si të jesh i pari që e thyen këtë terren. Ajo ishte Cher. Gjithashtu Cher ka luajtur në filma dhe në shfaqjen e saj televizive. Ajo është e vetmja”, u pajtua një fans i tretë.

Nuk është sekret që Lipa ka pasqyruar disa nga pamjet ikonike të Cher gjatë viteve.

Këngëtarja e “Don’t Start Now” veshi në mënyrë të famshme një fustan të markës Versace në “Grammy 2021”, i cili tërhoqi krahasimin me spektaklin e ndezur me temë fluturash që Cher tronditi në shfaqjen e vitit 1974.

Lipa gjithashtu shfaqi perëndeshën e saj të brendshme të Pop-it gjatë një shfaqjeje të vitit 2018 në Paris duke veshur fustanin lakuriq ikonik të Cher, të stolisur me pupla që këngëtarja veshi në Met Gala të vitit 1974.

Dhe në të njëjtën mënyrë, të dy superyjet kanë bashkëpunuar me markën Versace. Lipa u emërua fytyra e shtëpisë italiane të modës në qershor 2021, sipas revistës Paper.

Ndërkohë, Cher punoi me Versace për të krijuar linjën e saj, të quajtur Chersace, këtë verë për Pride 2022. / KultPlus.com

Të ngjajshme