Dua Lipa kthehet në fëmijëri përmes një video ku flet shqip

14 Janar, 2019 - 4:58 pm

Këngëtarja e njohur nga Kosova, Dua Lipa po vazhdon rrugën e saj të suksesshme nëpër botë duke dominuar në festivalet me prestigjioze atje, shkruan KultPlus.

Dua Lipa verën e vitit të kaluar i dha një koncert të paharrueshëm Prishtinës në kuadër të festivalit “Sunny Hill Prishtina”. Dua Lipa nuk i ka harruar asnjëherë rrënjët dhe gjatë koncertit u prezantua edhe me flamurin kombëtar e duke vallëzuar këngë shqipe. Së fundmi, përmes një video ajo është kthyer në fëmijërinë e saj, teksa shihet se bisedon me babain e saj dhe prezanton motrën e saj të vogël, Rinën.

Dua Lipa ka ndarë këtë video me miliona fansa që e ndjekin në “Instagram”, ndërsa ka theksuar se po flet në gjuhën shqipe.

“Unë jom Dua, Dua Lipa”, thotë fillimisht Dua në këtë video derisa prezanton nënën dhe motrën e saj.

View this post on Instagram

Speaking in Albanian and doing a little show and tell to the camera with a lil baby @rinalipa . Who can guess what i’m saying 🤣Missing my fam a little extra today 💕

A post shared by Dua Lipa (@dualipa) on Jan 14, 2019 at 7:38am PST

“Duke folur shqip e duke bërë pak “shoa” derisa i prezantoja kamerës motrën time të vogël Rinën. Kush mund ta dij se çfarë po them. Familja është duke më munguar më shumë sot”, ka shkruar në postimin e saj Dua Lipa. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme