Dua Lipa merr çmimin e dytë, artistja më e mirë debutuese

21 Shkurt, 2018 - 10:28 pm

Dua Lipa, merr cmimin e dytë, si artstja më e mirë debutuese në BRIT AWARDS 2018.

Këngëtarja me prejardhje shqiptare, Dua Lipa ka arritur të prek fuqishëm skenën muzikore vitet e fundit. Ajo sonte është shpërblyer me çmimin “Artistja më e mirë debutuese”, në ceremoninë Brits Awards që po mbahet në Londër, shkruan KultPlus.

Dua Lipa, e cila është bërë shumë e njohur me hitin e saj “New Rules” dhe së fundmi me këngën “IDGAF”. Ajo është cilësuar si këngëtarja më e nominuar këtë vit në ceremoninë Brit Awards. Dua Lipa është nominuar në gjithsej pesë kategori: artistja më e mirë femër, artistja më e mirë debutuese, kënga më e mirë me “New Rules”, albumi më i mirë anglez dhe videoklipi më i mirë anglez.

Dua Lipa ka qenë e nominuar në pesë kategori ndërsa ka arritur të triumfoj në dy prej tyre.

Në kategorinë e albumit më të mirë ajo garon edhe krahas Ed Sheeran, ndërsa në kategorinë e artistes më të mirë femër ka triumfuar krahas Paloma Faith, Jessie Ware, Kate Tempest dhe Laura Marling./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme