Dua Lipa pjesë e ‘PlayStation’ dhe fushatës kundër racizmit

3 Mars, 2021 - 7:05 pm

Dua Lipa është zgjedhur një nga karakteret e video-lojës sportive “PlayStation” të EA Sports. Përveç se si karakter Lipa në fanellën e saj bartë mesazh sensibilizues kundër racizmit me mbishkrimin “Nuk ka vend për racizëm askund”.

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa radhitet përkrah emrave të njohure si: Winnie Harlo, Lewsi Hamilton e Anthony Joshua, të cilët në fanellat e tyre kanë të njëjtin përshkrim.

Loja e EA Sports është e disponueshme vetëm për PlayStation 4 dhe Playstation 5./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme