Dua Lipa publikon një fotografi me gjyshin (FOTO)

16 Mars, 2019 - 7:34 pm

Dua Lipa, një emër shumë i njohur në botë, kjo falë talentit të saj dhe këngëve tejet të suksesshme që i sjell shumë shpesh, ndonëse tejet e angazhuar ajo nuk harron të jetë edhe afër familjes, shkruan KultPlus.

Por, sot ajo ka vendosur ta kujtoj përmes një fotografie gjyshin e saj. Në fotografi na shfaqet një Dua e vogël në duart e gjyshit i cili luan me të.

Ndërsa ajo ka shkruar që e deshi shumë dhe i mungon: “my grandad and I 💕 missing him”, ka shkruar Lipa poshtë fotografisë.

Gjyshi i Dua Lipës, është një emër i njohur në Kosovë. Emri i tij mund të jetë harruar nga gjeneratat e reja, por kontributi i tij e bën atë pjesë të historisë. Doktor i Shkencave Historike dhe dikur Drejtor i Institutit të Historisë së Kosovës gjatë viteve 1990-1995, Seit Lipa do të kujtohet për kontributin e tij në këtë fushë të shenjtë.

Seit Lipa ka lindur në vitin 1937 ndërsa ka ndërruar jetë në vitin 1999, me datë 2 korrik.

Historiani e intelektuali i shquar, në vitet e 70-ta, ishte i njohur, jo vetëm për kulturën e tij, por edhe për pamjen, sharmin e elegancën e tij mashkullore. / KultPlus.com

https://www.instagram.com/p/BvE_GdlBaJK/

Të ngjajshme