Dua Lipa publikon fotografinë “Autoktonë”, shfaq krenarinë e saj prej shqiptareje (FOTO)

19 Korrik, 2020 - 10:07 pm

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka shpërndarë fotografinë e njohur ku shkruhet “Autoktonë”. Lipa kohë më parë reagoi pas largimit të Kosovës nga harta e kompanisë Apple, shkruan KultPlus.

Edhe Dua edhe Rita kanë reaguar pas këtij veprimi kontrovers nga ana e kompanisë.

Por vajzat shqiptare nuk kanë ngurruar ta shprehin kundërshtinë e tyre përmes rrjeteve sociale, ku dhe kanë kërkuar të kthehet Kosova prapë në hartë si shtet. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme