займ на карту онлайн потребительский кредит

Dua Lipa reagon, do ta ndihmojë Shqipërinë personalisht dhe me anë të një aksioni humanitar

28 Nëntor, 2019 - 8:04 pm

Gjatë tërë ditës Dua Lipa në Twitter po kritikohej për neglizhencën e saj ndaj tërmetit në Shqipëri.

Para pak minutash, në Instagram ajo ka treguar se çdo moment që kalon është humbje e madhe, prandaj ka vendos të reagojë.

“Përpos donacionit tim dhe të familjes sime, jam bashkuar me Kujtimin dhe Arbenin nga BOND.NYC që të krijojmë rrobat dhe materiale të cilat do të shiten në tërë botën dhe i tërë fitimi do të shkojë për ata që janë prekur nga tërmeti. Të gjitha të hollat do të shkojnë në llogaritë zyrtare të Qeverisë së Shqipërisë, me të cilët ishim në kontakt falë shoqërisë sonë në Prishtinë” ka reaguar në Instagram këngëtarja Dua Lipa.

View this post on Instagram

This 28th of November, OUR National Flag Day, finds us in the middle of pain for the lost lives of the devastating earthquake in Albania and being proud of the solidarity that our brothers and sisters in Kosova and all around the world are showing towards this tragedy. As always we are all united and we are all looking for the best ways to help the affected families, children who lost their parents, parents who lost their children, and friends looking to find each other and be there for their loved ones. Every moment wasted looks like a moment too late in raising worldwide awareness of this tragedy, and that is why I can not wait any longer. Apart from mine and my family’s personal donations I am teaming up with my friends Kujtim and Arben from @bond.nyc to create materials that will be sold worldwide and 100% of the proceeds will go towards the affected families of the earthquake in Albania. All the proceeds will go directly to the official accounts provided by the Government of Albania with whom we were in contact through our friends in Prishtine. We have proved to be strong and at the moments like this we come together as a nation of brothers and sisters UNITED. Pray for Albania and for the lives lost. Join the best way of helping the cause or do your own thing. The time is always right. 🇦🇱❤️

A post shared by Dua Lipa (@dualipa) on

BOND.NYC është kompani që merret me veshmbathje dhe kryesisht maica apo duksa dhe veshmbathje tjera që kushtojnë shtrenjtë.

Bebe Rexha ka mbledhur mbi 200 mijë dollarë me anë të aktivizmit të saj ndërsa pritet që të gjitha personalitetet e njohura në botë nga Kosova e Shqipëria të ndihmojnë në këto momente ankthi për shqiptarët kudo . /KultPlus.com

Të ngjajshme