Dua Lipa shkëlqen me performancën e saj në ‘Sudoeste’ (VIDEO)

5 Gusht, 2017 - 12:01 pm

Dua Lipa, vajza që po i bënë krenarë të gjithë shqiptarët, po vazhdon me performancat e saj të mrekullueshme në botë, shkruan KultPlus.

Mbrëmë ajo ka performuar në festivalin e njohur muzikor ‘Sudoeste’ i cili mbahet çdo vit në muajin gusht në Portugali. Ky njëherit ishte edhe festivali i fundit evropian që Dua u prezantua për këtë sezon.

“Faleminderit Sudoeste… festivali im i fundit evropian. Faleminderit për natën më të mirë që ndonjëherë e kam pasur. Ju dua dhe do të kthehem”, shkruan Dua në Instagram.

MEO Sudoeste (aktualisht i njohur edhe si Sudoeste) është një festival i madh muzikor, i cili filloi në vitin 1997 dhe zhvillohet në muajin gusht në afërsi të Zambujeira do Mar, në jug të Portugalisë. Festivali ka tri faza që luajnë muzikë të njëkohshme.

Në festivalin e vitit 2006, faza kryesore (Palco TMN) pati akte të tilla si The Prodigy, Daft Punk, Zero 7 (me José González), vajzat braziliane, Long Beach Shortbus dhe çmenduri. Faza e dytë (Mundo Sudoeste) shfaqën Breakestra, Afrika Bambaataa, José González, dhe shumë të tjerë. Stili i fazës së dytë është më alternativë sesa ai i fazës kryesore.

Faza e tretë (Palco Positive Vibes) është një zonë e orientuar nga reggae. Në vitin 2006, Jimmy Cliff, Israel Vibration, Anthony B dhe artistë të tjerë të shquar reggae performuan atje.
Kampingu është falas për këdo që blen një biletë katërvjeçare. Gjatë ditës, festivali përmban një bar jazz dhe një shërbim falas me anije në qytetin e afërt të Zambujeira do Mar, si dhe aktivitetet në plazh. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme