Dua Lipa vlen 3 milionë dollarë

6 Dhjetor, 2017 - 2:13 pm

Tabloidi britanik “Metro” ka publikuar një artikull për këngëtaren me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa.

“Metro” në këtë artikull tregon për prejardhjen e Lipës dhe ngritjen e saj në skenën botërore të muzikës.

Kënga “New Rules” është dëgjuar në Spotify rreth 464 milionë herë, derisa “Scared To Be Lonely” 453 milionë herë.

“Metro” e cilëson Dua Lipën si figurë e premtuese e skenës britanike dhe ka raportuar se këngëtarja me prejardhje nga Kosova vlen 3 milionë dollarë ose 2.2 milionë funte.

Sivjet ajo ka mposhtur Rihannan, Ariana Granden, Taylor Swiftin dhe Beyoncen për të marrë pozitën e parë si këngëtarja më e dëgjuar në Britani të Madhe./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme