Dua merr një urim të veçantë nga YouTube për suksesin e “New Rules”

20 Shkurt, 2018 - 9:22 am

Dua Lipa i ka përjetuar sukseset më të mëdha në karrierë gjatë vitit 2017 dhe në muajt e parë të këtij viti. Sa u përket këngëve të saj, më e dëgjuara është “New Rules”, e cila tashmë ka kaluar shifrën prej një miliard shikimeve në YouTube.

Në platformën më të njohur të shpërndarjes së videove, klipi i kësaj kënge aktualisht numëron një miliard e 15 milionë shikime.

Ndërsa këto ditë, Dua ka përjetuar një befasi të këndshme duke parë sukseset e saja në monitorët gjigantë reklamues në rrugët e Londrës.

“Një miliard shikime, po i numërojmë. Urime, Dua Lipa”, shkruante në urimin e YouTube dedikuar këngëtares shqiptare.

“Befasia më e çmendur! Duke shkuar në provat e mia për ‘Brit Awards’, e pash këtë… në të katër anët”, ka shkruar 22-vjeçarja në Instagram duke shprehur falënderimin e saj.

Ndërsa në një video të publikuar në InstaStory, dëgjohet këngëtarja e habitur duke thënë: “O Zot, faleminderit YouTube”.


Këngëtarja shqiptare me famë botërore udhëheq nominimet për edicionin e sivjetmë të Brit Awards me pesë nominime, duke përfshirë edhe garën për albumin më të mirë.

Ajo konkurron edhe në kategoritë për këngëtaren më të mirë, videoklipin më të mirë, depërtimin më të madh britanik dhe këngën më të mirë.

Ceremonia e sivjetme e Brit Awards zhvillohet më 21 shkurt dhe shqiptarët do të kenë shumë arsye për ta ndjekur.

Të fundit

Të ngjajshme