Dy të moshuar “arratisen” nga azili, shkojnë të ndjekin koncertin e muzikës heavy metal

7 Gusht, 2018 - 6:27 pm

Dashuria për muzikën dhe jetën energjike nuk njeh moshë. Ndonjëherë trupi është i pafuqishëm për të përballuar energjitë e dëshirave shpirtërore, por kur e do shumë diçka edhe mund t’ia dalësh.

Dy të moshuar e dëshmojnë më së miri këtë. Ata janë “arratisur” nga shtëpia e të moshuarve në Gjermani për të ndjekur “Wacken Open Air”, festivalin më të madh në botë për muzikën heavy metal.

Policia njoftoi se ata kishin udhëtuar rreth 25 milje për të ndjekur nga afër festivalin Wacken Open Air. Ata janë kapur nga policia rreth orës 3 pas mesnate në gjendje të çorientuar dhe të trullosur, pasi kishin konsumuar sasi të vogla alkooli./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme