Evolucioni i bukurisë së Madonnës: Gjurmimi i 20 transformimeve të saj ikonike (FOTO)

4 Janar, 2018 - 1:10 pm

Madonna ka rizbuluar shumë herë bukurinë e saj gjatë karrierës. Pas dekadave të tëra pasi ajo hyri në sferën e muzikës së popit me një kulturë bionde perokside, me këngën “Material Girl”, ajo tani një 59 vjeçare, vazhdon edhe të jetë renegatë e bukurisë, përcjellë KultPlus.

Megjithëse ajo është aktualisht sinonim i një bionde, nuk është e lehtë të harrosh se ikona e muzikës, Madonna Louise Ciccone që erdhi nga Bay City, Michigan, arriti në skenën e klubit të Nju Jorkut me pamjen natyrale të një zeshkaneje. Pamja e saj kishte vazhduar të jetë e zakonshme deri në momentin kur pamja e saj iu besua stilistes Maripoli, që së pari e filloi zbardhjen e kaçurreleve të modës së viteve ’80.

Ndërsa mbante vetulla të trasha dhe buzët e saj të kuqe, ajo në fillim të viteve të 90-ta u karakterizua me periudhën e turneut të saj “Blond Ambition”, ku shfaqej duke kombinuar kostumet e Jean Paul Gauiltier me flokët e kapura lartë, me flokët e inspiruar nga Marilyn-Monroe. Por, Madonna kurrë nuk ka qenë për minimalizëm, para se të hynte në kontakt me anën e saj bohem dhe duke adoptuar tekstet më të gjalla, ajo përqafoi Kabbalah-n dhe mbizotëroi listat me këngën “Ray of Light” të vitit 1998.

Që nga fillimi i viteve 2000 deri në ditët e sotme, ajo rrallë ndalohet për të dhënë një goditje, veçanërisht kur është fjala për ndryshimin e pamjes së saj. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme