G4shi ‘e ndez’ atmosferën duke vallëzuar me këngë shqipe

10 Qershor, 2019 - 1:59 pm

Reperi shqiptar, G4shi, prej vitesh jeton dhe vepron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, aty ku edhe po e ndërton karrierën e tij muzikore.

Ai ka treguar edhe shumë herë të tjera se e do shumë kulturën shqiptare dhe këtë gjë e ka vërtetuar edhe në videon e fundit të publikuar në InstaStory, ku shihet teksa kërcen me plot entuziazëm me këngë shqipe.

Siç shihet ai ka qenë duke performuar në Zvicër dhe në një moment shfaqet duke kërcyer nën ritmet e muzikës shqiptare.

Reperi edhe këtë vit do jetë i pranishëm në Kosovë në festivalin “Sunny Hill” që pritet të mbahet me 2,3 dhe 4 gusht.

Kujtojmë që vitin e kaluar erdhi në vendlindje pas 18 vitesh, i cili para koncertit vizitoi familjarët dhe miqtë e tij.

Sa i përket projekteve muzikore, G4shi para pak ditëve lansoi këngën e re “Roses”. /Telegrafi/ KultPlus.com

Të ngjajshme