Halima, femra e parë e mbuluar me shami në ballinën e ALLURE

1 Shtator, 2017 - 4:53 pm

Halima Aden është femra e parë që e mbuluar me shami paraqitet në ballinën e revistës së njohur Allure.

E lindur në Keni ndërsa e shpërngulur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në moshën 7 vjeçare, ajo ka lindur në një kamp refugjatësh ndërsa më pas ka shpëtuar bashkë me nënën e saj.

“Kjo është zgjedhja ime. Ka gra myslimane të cilat vendosin të mos mbulohen me shami, me mbulesë, por unë e kam këtë identitet” thotë Halima. Ajo tanimë është e para grua me mbulesë për Allure, ndërsa ka marrë oferta edhe nga revistat tjera.

Pos që është e bukur, 19 vjeçarja është edhe shumë e mençur dhe tanimë kontratat për bashkëpunim i ka nënshkruar edhe me H&M e Dolce and Gabbana. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme