Harry dhe Meghan kanë kërkuar takim me Mbretëreshën për ta prezantuar me Lilibet

7 Shtator, 2021 - 10:30 am

Princi Harry dhe Meghan Markle kanë kërkuar një takim me Mbretëreshën Elizabeth, në muajt e ardhshëm për të prezantuar vajzën e tyre Lilibet me stërgjyshen e saj.

Sipas një burimi, Harry dhe Meghan duan të prezantojnë Lilibet, vajzën e tyre të lindur në qershor, me Mbretëreshën Elizabeth II. Muajin e kaluar u zbulua që çifti dëshironte që Lilibet të pagëzohej në Kështjellën Windsor dhe ta prezantonin atë me gjyshen. Në fillim dukej si një spekulim, por tani duket se Sussexes po e bëjnë realitet.

Por kërkesa e Harry dhe Meghan për një takim privat me Mbretëreshën ka habitur disa nga stafi i pallatit mbretëror.

“Harry dhe Meghan e kanë bërë këtë propozim, por shumë njerëz janë të tronditur nga pafytyrësia e Sussex. Ata me të vërtetë mund të duan të shohin Mbretëreshën, nuk ka asnjë pyetje për këtë, por duhet shumë guxim për t’i kërkuar asaj një takim privat, duke marrë parasysh atë që i kanë bërë të kalojë këtë vit”, tha një burim për The Sun.

Për momentin, do të duket se gjykata angleze nuk i është përgjigjur ende zyrtarisht kërkesës së Harry dhe Meghan, megjithëse burimi shtoi se mbretëresha “është ende shumë e dhënë pas Harry dhe do të donte të shihte Lilibet dhe vëllain e saj Archie”./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme